Neo Hakkinda

NEO Nedir?

Eskiden Antshares olarak bilinen NEO, Ethereum’un modelini geliştiren benzersiz bir blok zincir algoritması kullanıyor. Temel bilgiler hala geçerli olmakla birlikte, merkezi olmayan ticareti, birçok varlığın tanımlanmasını ve sayısallaştırılmasını da desteklemektedir. NEO ayrıca, bazı Ether sözleşmelerinin bilgisayar korsanlarına karşı savunmasız olmasına neden olan boşlukları kapatıyor.

NEO kar amacı gütmeyen bir toplum temelli proje blok zinciri, blok zincir teknolojisi dağıtılmış ağın akıllı otomatik dijital varlık yönetimi, “akıllı ekonomi” kullanımı için dijital kimlikler ve dijital varlıkların, sözleşmelerin kullanılması olmasıdır.
NEO genellikle ” Çin Ethereumu ” ya da ” Ethereum katili “ olarak adlandırılır . Bence birçok kripto projesinin inşa edilmesinin nedenleri (yani çözdükleri sorunlar) nedeniyle büyük bir gelecekleri var. NEO da istisna değildir. Çin’de başlatılan merkezi olmayan, açık kaynak kodlu şifreleme ve blok platformudur.

 

NEO kendisini “akıllı ekonomi için dağıtılmış şebeke” olarak nitelendiriyor ve NEO’nun amacı akıllı ekonomi konsepti hakkında bilgi veriyor.

Dijital varlıklar
Dijital kimlik
Akıllı sözleşme

NeoContract akıllı sözleşme sisteminin en belirgin özelliği, mevcut geliştirici ekosistemiyle sorunsuz bir şekilde bağlantı kurmaktır. Geliştiriciler C #, Java ve diğer ana programlama dilleri, ayıklama, derleyici kullanılan tanıdık bir IDE ortamında akıllı sözleşmeleri (vb Visual Studio, Eclipse,) geliştirmek mümkün olacaktir, yeni bir programlama dili öğrenmeye gerek yoktur. NEO sanal makinesi olan NeoVM, yüksek kesinlik, yüksek eşzamanlılık ve yüksek ölçeklenebilirlik avantajlarına sahiptir.

Dijital kimlik, bireylerin, organizasyonların ve urunlerin elektronik veri biçiminde kimliğini ifade eder. Günümüzde daha olgun dijital kimlik sistemi PKI’nın X.509 standardına dayanmaktadır. NEO’da bir dizi X.509 uyumlu dijital kimlikler uygulayacağız. Bu dijital kimlik, hiyerarşik X.509 sertifika imzalama moduna ek olarak, Web Of Trust eşler arası sertifika imzalama modunu da destekleyecektir.

Dijital varlıklar, elektronik veri olarak bulunan programlanabilir varlıklardır. Malları sayısallaştırmak için blok zincir teknolojisini kullanmak, merkeze, aracılara, güvenilmez, izlenebilir, son derece şeffaf ve benzeri yollara yöneliyor. NEO, zemin katta çoklu dijital varlıkları destekliyor, kullanıcılar varlıklarını NEO’ya kaydedebiliyor, serbest ticaret ve aktarım yapabiliyor ve varlığın varlıklarıyla eşleme ilişkisini dijital olarak çözüyor olabilir. Kullanıcı tarafından uyumlu dijital kimlik yoluyla kaydedilen varlıklar yasayla korunmaktadır.

NEO Pazarındaki Eğilimler

Aylar boyunca 0,002 BTC ve 0,003 BTC (6 $ – 8 $) arasında hareket ettikten sonra, NEO hem değer hem de piyasa değeri büyük ölçüde arttı. Son ayda, NEO, Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Waves ( XRP ) ve diğerleri arasında en çok satilan beş kripto para birimi arasında yer alıyor.

 

Ağustos başından beri, NEO% 300’den fazla kazanmıştır. Kriptokoinin böyle muazzam kazançlar yaşadığı birkaç nedeni vardır:

1. Takım ve Fikri : Da Hongfei tarafından kurulan NEO ekibi, dünyanın en profesyonellerinden biridir. Birçok yeni ICO ön satışını ve potansiyel değerini anlatan ekiplere sahipken, NEO tersi stratejiyi alır. Da’nın ekibine herkes kolayca erişilebilir ve teknolojinin gerçek dünyadaki uygulamaları hakkında konuşabilirler.

2. SegWit:  Ayrılmış tanık, madencilerin ve kullanıcıların zinciri bir işlem yapma platformu olarak daha yararlı hale getirmek için blok boyutundaki değişikliklere oy verdikleri bir Bitcoin blok zinciri olaydı. Test edilmemiş sistemi daha fazla itibar ve fiyat artırarak ezici bir çoğunlukla başardılar.

3. Fiat Sorunları : Dünya çapında son zamanlarda yaşanan borç ve para sıkıntısı, yatırımcıların kriptoya güvenli liman olarak geldiğini gördü. NEO popüler bir paradır, en çok yatırım yapılan altcoinler arasındadır.

4. Ethereum Değerlendirmesi : Piyasalar, NEO ve Ethereum arasında belirgin paralellikler ortaya çıkarmaktadır. ETH Batı’nın akıllı kontrat oyuncusu iken, NEO uzak bir Doğu santralidir. Ethereum degerlendikce paralel olarak NEO da degerlenmektedir.

5. Tweet-Gate : Ağustos başında NEO ekibi tarafından gönderilen bir tweet, sistemin Çin finans kurumlarıyla ortak olacağını belirtti. Takım hızlı bir şekilde tweet’i iptal etse de, NEO’yu uzun süredir devam eden 8 $ ‘lık geçmişi olan 11 $’ dan itmek yeterli oldu.

6. Çin Şifreleme Desteği : Fiat sorunları ve teknolojik üstünlüğü Çin’i dünyadaki en büyük şifreleme pazarlarından biri yapmıştır.

Not: 22 Haziran 2017’de, Antshares, Pekin’deki Microsoft Merkezi’nde 200 katılımcının önünde NEO’yu yeniden şereflendirdi. Profesyonel imajını yenilemek yeniden markalaştırıldı. İsim olarak NEO seçildi, çünkü Yunan’daki “NEO”, “yenilik, yenilik ve gençlik” anlamına geliyor.

 NEO EKIP UYELERI:

Ana topluluk üyeleri kurucusu- Da Hongfei , kurucular ve çekirdek geliştirici –  Zhang Zhengwen , Genel Sekreter – Tao Rongqi ve diğer topluluk geliştiricileri, operatörleri ve katılımcılar yer alıyor.

  • NEO –  eskiden Antshares (ANS) olarak bilinir.
  • GAS – eskiden Antroins (ANC) olarak bilinir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.